praca agent OFE
ścieżka kariery agenta OFE

Statystyczny Polak stara się raczej wystrzegać nieobowiązkowych  inwestycji finansowych. Skąd zatem w naszym kraju tak duże zapotrzebowanie na agentów sprzedających ubezpieczenia?

Stereotypowo agent OFE kojarzy nam się z akwizytorem, który puka do naszych drzwi i nie reaguje na nasz brak zainteresowania i sprzeciw.

Aby dokładnie zrozumieć pracę Agenta Ubezpieczeniowego, należy dokładnie poznać tenże profil zawodowy.

Na samym początku poruszmy  kwestie dotyczące charakterystyki powyższego zawodu.

Agentem OFE może zostać niemalże każdy, kto posiada wykształcenie średnie, zaświadczenie o niekaralności oraz pełną zdolność do czynności prawnych.

Brzmi to dosyć prosto, dlaczego więc nie każdy chce parać się tą pracą?

Odpowiedź jest jednoznaczna, nie każdy  ma chęci i możliwości do zakładania własnej działalności gospodarczej, a to niestety jest wymóg konieczny.

Kolejnym odstraszającym kandydatów wymogiem jest przejście przez szereg szkoleń i wdrożeń oraz zdanie właściwego egzaminu.

Następnym krokiem podejmowanym przez pretendentów jest podpisanie odpowiedniej umowy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym oraz wspomniane powyżej założenie działalności gospodarczej.

Na końcu tej długiej i niekończącej się drogi do zdobycia upragnionego zawodu, czeka jeszcze kilka formalności. A mianowicie złożenie wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego, która wyda nam licencję, jak również złożenie wniosku o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych.

Jak widać droga do zdobycia uprawnień, jest dosyć  długotrwała i przerażająca dla wielu z nas. Jednakże pomimo utrudnień, zawód ten nadal cieszy się  dużą popularnością i zapotrzebowaniem w naszym kraju, a chętnych do pracy z  roku na rok przybywa.

Zawód ten cieszy się również dużą popularnością wśród młodych ludzi i studentów. Niejednokrotnie jest ich pierwszą pracą. Czynnikiem, który o tym decyduje, jest nienormowany czas pracy i nastawienie na osiąganie celów, które tak naprawdę sami sobie ustalamy, gdyż tylko wyniki decydują o naszych zarobkach. Motywacja do pracy jest zatem bardzo duża.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *